Inner Join Yapısı

sql server–Tablolar arasinda sorgu bazli olarak iliski kullandigimiz yapidir. Bazen uzerinde calisilan degerler ayni tablo icerisinde olmayabilir. Birbirinden fiziksel olarak ayri, mantiksal olarak bir degerleri, sorgu icerisinde birlestirerek daha genis kapsamli olarak bir raporlama yapmamiz mumkun olacaktir…

–Urunlerimizin adlarini ve kategorileri adlarini bir raporda gosteriniz..

–Urunleri ve alindiklari toptancilarin sirket adlarini raporlayiniz…

–Beverages kategorisine ait, stoklarda bulunan urunleri raporlayiniz…

–Federal Shipping ile tasinmis ve Nancy’nin almis oldugu siparisleri gosteriniz (OrderID, FirstName, lastName, OrderDate, CompanyName)

–** Tablolariniza sorgular icerisinde alias verme sansina sahipsiniz. Bu sayede cok daha kisa sorgular yazabilirsiniz…

–CompanyName’leri arasinda a gecen musterilerin vermis oldugu, Nancy; Andrew ya da Janet tarafindan alinmis, Speedy Express ile tasinmamis siparislere toplam ne kadarlik kargo odemesi yapilmistir?

–En cok urun aldigimiz 3 toptanciyi, almis oldugumuz urun miktarlarina gore raporlayiniz…

— Her bir urunden toplam ne kadarlik satis yapilmistir ve o urunler hangi kategoriye aittir?

Yazar : Fatih KARATAŞ

Fatih KARATAŞ

1983 Erzurumlu doğumlu.Tekirdağ / Çerkezköy’de oturuyor.Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu.MSCE ve MCDP eğitimleri aldı.Özel sektörde bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyor.

Fatih KARATAŞ

1983 Erzurumlu doğumlu.Tekirdağ / Çerkezköy'de oturuyor.Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu.MSCE ve MCDP eğitimleri aldı.Özel sektörde bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyor.

You may also like...